יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

מימין לשמאל: מייקל ווינג - נשיא VAST Data, רנן חלק - מייסד ומנכ"ל VAST Data, שחר פיינבליט -מייסד וסמנכ"ל הטכנולוגיות של VAST Data, אייברי פאם - סמנכ"ל תפעול ב-VAST Data וג'ף דנוורף – סמנכ"ל שיווק ב-VAST Data. קרדיט: ואסט דאטה.

VAST Data משלשת את ערכה בתוך שנה אחת ומגיעה לשווי שוק של 3.7 מיליארד דולר

Tiger Global Management מובילה סבב גיוס רביעי (Series D), המאשר את הביצועים העסקיים הטובים של VAST Data

מימין לשמאל: מייקל ווינג - נשיא VAST Data, רנן חלק - מייסד ומנכ"ל VAST Data, שחר פיינבליט -מייסד וסמנכ"ל הטכנולוגיות של VAST Data, אייברי פאם - סמנכ"ל תפעול ב-VAST Data וג'ף דנוורף – סמנכ"ל שיווק ב-VAST Data. קרדיט: ואסט דאטה.

ניו יורק – 4 במאי, 2021: VAST Data, המפתחת פתרונות אחסון הפותרים את הכשלים שהיו בתחום במשך מספר עשורים, הודיעה היום על סבב גיוס רביעי (Series D) בהיקף של 83 מיליון דולר. את הגיוס מובילה קרן Tiger Global Management, בשווי חברה של 3.7 מיליארד דולר אחרי הכסף – שילוש הערכת השווי של החברה מאז אפריל 2020. סבב הגיוס כלל השתתפות משמעותית של NVIDIA וכמה מן המשקיעים הקיימים בחברה והוא הושפע בעיקר מן השילוב הייחודי שבין אימוץ מהיר של הטכנולוגיה של VAST על ידי הלקוחות ותזרים מזומנים חיובי. 

סבב הגיוס מוסיף להון שנצבר בקופת החברה לאחר סבב הגיוס השני והשלישי ומסתכם במאזן ב-230 מיליון דולר, המציבים את VAST כחברה העצמאית המצטיינת הבאה בתחום התשתיות, אשר מכוונת ליצור שיבוש ולשנות את עולם הענן ומרכזי הנתונים מבוססי בינה מלאכותית ברחבי העולם. 

 

הערכת השווי מגיעה לאחר ש- VAST דיווחה לאחרונה על תוצאות שיא וצמיחה באימוץ הטכנולוגיה של החברה על ידי לקוחות, במהלך השנתיים הראשונות לפעילותה של החברה. VAST סיימה את השנה השניה לפעילותה עם קצב מכירות שנתי של 100 מיליון דולר, עם הכפלה פי 4 בעסקי התוכנה של החברה שנה אחר שנה, ותוך השגת תזרים מזומנים חיובי. 

 

תוצאות אלו יואצו עוד יותר ב-2021 ובשנים לאחר מכן בזכות מודל הצריכה החדש של VAST, המכונה Gemini, המפריד בין מכירות החומרה והתוכנה ומספק ללקוחות יתרונות מסחריים נוספים על מנת להאיץ עוד יותר את אימוץ פתרון האחסון Universal Storage

 

Vast Data, אשר הוקמה בשנת 2016 ומוגדרת כחברת חד קרן, ממשיכה להציג נתונים מרשימים וצמיחה מהירה ובתוך כך מתכננת לגייס עד סוף שנת 2021 כ-160 עובדים נוספים לחברה, מתוכם כ-80 למרכז הפיתוח בישראל.

רנן חלק - מייסד ומנכ"ל VAST Data. קרדיט: שיווק ואסט דאטה.
רנן חלק – מייסד ומנכ”ל VAST Data. קרדיט: שיווק ואסט דאטה.

החברה מבצעת גיוסי עובדים חדשים תוך הקפדה על איכות ומקצועיות העובדים וכן שימור התרבות הגמישה, היצירתית והסטארט-אפיסטית של החברה. בשנה החולפת גוייסו כ-80 עובדים חדשים וכיום מונה החברה למעלה מ-200 עובדים. 

 

סיבות מרכזיות להצלחת סבב הגיוס הרביעי: 

 

הרחבה של למעלה מ-300% בהכנסות מלקוחות: לקוחות VAST מבצעים השקעות ראשוניות משמעותיות בפתרון של VAST בהיקף ממוצע של מיליון דולר, ובהמשך מרחיבים את ההשקעות הללו באופן משמעותי בתוך זמן קצר. VAST מגדילה את הרווח הגולמי שלה מלקוחות קיימים ב-328% בממוצע. ל- VAST  יש כיום כמה לקוחות מן המגזר הפרטי והציבורי, אשר השקיעו למעלה מ-10 מיליון דולר בפתרון Universal Storage. 

 

גידול מואץ עם תזרים מזומנים חיובי: המודל העסקי של VAST  משיג באופן נדיר רמות יוצאות דופן של צמיחה בהכנסות יחד עם יעילות ייחודית בתזרים המזומנים. כאשר משלבים ממוצע מכירות של מיליון דולר וגידול ברווח הגולמי בכל עסקה, הפתרון שהחברה מציעה לשוק מניב הכנסות גדולות יותר עם פחות משאבים. הדבר מאפשר לחברה להתמקד בצמיחה ושירות לקוחותיה ללא צורך לדאוג לגיוס הון נוסף. 

 

יסודות לדור הבא של מיחשוב AI: גישה מהירה לכמויות גדולות של נתונים היא אבן הדרך החשובה של עידן המיחשוב המודרני. VAST Data גיבשה חזון עבור התוכנה שלה, המתרחב הרבה מעבר לגבולות הקלאסיים של אחסון נתונים ומגדיר מחדש כיצד ארגונים עובדים עם מערכות המידע, לומדים ומאמנים מודלים של בינה מלאכותית. מעבר לעידן הטרנספורמציה הדיגיטלית, הפלטפורמה החדשנית של VAST צפויה להוביל בעידן של ניתוח מידע טבעי. 


“רוח החלוציות והחדשנות של הצוות השלנו משפיעים על כל מרכיב במוצר שלנו וההצלחה העסקית. הם מגדירים מחדש כיצד ניתן לבנות חברה מצליחה”, אמר רנן חלק, מייסד משותף ומנכ”ל VAST Data. “אנו אסירי תודה על הערכת השווי שניתנה היום על ידי Tiger ו-NVIDIA. זוהי הוכחה להישגים אליהם הגענו עד היום ובסיס לזינוק על ההזדמנויות הבאות שניצבות בפנינו”. 

 

“מנוע החדשנות של VAST Data יצר סיפור הצלחה עסקי פורץ דרך המדבר בעד עצמו”, אמר ג’ון קורטיוס, שותף ב-Tiger Global Management. אנו נרגשים לחבור אל VAST, אשר משנה את הערך שארגונים מפיקים מן הנתונים שלהם. אנו רואים פוטנציאל אדיר משום שארגונים מאמצים מיחשוב מבוסס AI ומוכוון נתונים בכל פן של עסקיהם”. 

 

 

אודות VAST Data

פתרון האחסון המנוהל של VAST Data  מחלץ את הערך של הנתונים והופך מרכזי נתונים למודרניים ומכין ארגונים לעידן מיחשוב ה- AI (בינה מלאכותית). VAST מספקת פתרון המשפר משמעותית ביצועים בזמן אמת לכל הנתונים ומתגבר על העלויות הגבוהות שהיו בעבר בבנית מרכזי נתונים מבוססי טכנולוגית All-Flash. מאז השקת הפתרון בפברואר 2019, VAST הפכה לסטרטאפ האחסון עם קצב המכירות הגבוה בהיסטוריה. מטה חברת Vast Data ממוקם בניו יורק ומרכזי הפיתוח שלה פועלים בישראל בתל אביב וחיפה.

 

אודות Tiger Global Management 

Tiger Global Management היא פירמת השקעות גלובלית, המשקיעה בחברות טכנולוגיה עם הון מנוהל של למעלה מ- 60 מיליארד דולר. החברה מתמקדת בחברות פרטיות וציבוריות בעולמות האינטרנט, התוכנה וטכנולוגיות למגזר הפיננסי. Tiger Global השקיעה מאז שנת 2001 במאות חברות ביותר מ- 30 מדינות, החל בהשקעות Round A ועד השקעות בטרם הנפקה. החברה מכוונת להתחבר עם יזמים דינמיים המנהלים חברות מובילות שוק. בין החברות בהן השקיעה Tiger Global: Alibaba, Facebook, Linkedin, JD.com, UiPath, Snowflake, Databricks, Stripe, Blend, Peloton, Chime, Attentive, Bytedance, Flipkart,  Toast ועוד. 

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן