יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

יריב ענבר צילום ראובן קופיצ'ינסקי

Indstury5 – התוכנית לעידן חדש בתעשייה

התוכנית מיועדת למפעלים המעוניינים להטמיע תהליכים מתקדמים ואפשרויות טכנולוגיות חדשניות על מנת לייעל את עבודת היצור שלהם, במטרה לשפר ולהגדיל את החדשנות בתעשייה הישראלית.

יריב ענבר צילום ראובן קופיצ'ינסקי

כחלק מהתמודדות התעשייה עם משבר הקורונה ועל מנת לסייע למפעלים וארגוני תעשייה להתייעל, להיות חדשניים יותר ולהגביר את כושר התחרות שלהם, השיקו חברות הטכנולוגיה מטריקס, מיקרוסופט ו-PTC, יחד עם חברות הייעוץ והניהול Aviv AMCG  ופרוגרמה את תוכנית INDUSTRY 5 – תוכנית מעבר לתעשייה חכמה. התוכנית מיועדת למפעלים המעוניינים להטמיע תהליכים מתקדמים ואפשרויות טכנולוגיות חדשניות על מנת לייעל את עבודת היצור שלהם, במטרה לשפר ולהגדיל את החדשנות בתעשייה הישראלית. במסגרת התוכנית, המפעלים המשתתפים יזכו לקבל ליווי אישי ותוכנית עבודה מותאמת להטמעת כלים וטכנולוגיות חדשניות, בהשקעה כספית מינימלית עם הגדרת החזר השקעה ואפשרויות סבסוד מסוימות מטעם המדינה. 

השירות המסופק למפעלים כולל ליווי אסטרטגי, לצד ליווי טכנולוגי חדשני על ידי מטריקס, מיקרוסופט והשותפות הטכנולוגיות. התוכנית תספק בין היתר שירותי הכשרה של מובילי הארגונים בשיטות טכנולוגיות חדישות לשיפור ייצור, צמצום פחת ועוד, ותטמיע שיפור של היעילות התפעולית במערכי ייצור לאורך שרשרת האספקה. כמו כן, ישולבו כלים וטכנולוגיות חדישות במפעלים המשתתפים בתוכנית ויוענק סיוע בהגשה לקבלת מימון במסגרת תוכניות חדשנות במפעלים.

על מנת להיכלל בתוכנית יש לעבור תהליך ראשוני של בדיקת התאמה, לאחריו יתבצע מחקר מקיף על צרכי הארגון ומתוך מסקנותיו ייבחרו הטכנולוגיות והכלים המתקדמים והמתאימים ביותר לארגון. הטכנולוגיות בהן ייעשה שימוש במסגרת התוכנית נותנות מענה בעולמות שונים, וביניהן ניתן למצוא מערכים מבוססי IoT לשליטה ובקרה על מכונות, BI ואנליטיקה, מערכות תחזוקה מונעת, טכנולוגיות ליווי והכשרת עובדים במציאות רבודה, ועוד. 

ההשתתפות בתוכנית מסייעת למפעלים להתקדם לדור הבא של התעשייה. המהפכה התעשייתית הרביעית Industry 4.0 בה אנו מצויים כיום מאופיינת בשילוב של טכנולוגיות המטשטשות את הקווים בין העולם הפיזי לעולם הדיגיטלי והביולוגי, אשר מסוגלות באמצעות למידת מכונה לשפר את ביצועיהן ומאפשרות להגיע ליכולות עיבוד חסרות תקדים, להגדיל את נפח האחסון, ולהשתמש בכלים לניתוח מידע, ובתקשורת נתונים. היכולות הללו רק ילכו ויגדלו בזכות פריצות דרך טכנולוגיות המתרחשות מידי יום בתחומים שונים כמו בינה מלאכותית, ננוטכנולוגיה, מדפסות תלת ממד, כלי רכב אוטונומיים וכו’. המעבר לעידן החדש יאפשר למפעלים להשתמש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר במטרה לשפר משמעותית את יכולות הייצור והניהול שלהם. 

יריב ענבר, מנהל חדשנות עסקית במטריקס, אמר: “תכנית Indstury5 מהווה גשר בין הכלים והטכנולוגיות המתקדמות ביותר לבין מפעלי התעשייה השונים, ומעניקה להם הזדמנות ייחודית לנצל את הידע האסטרטגי של המכון לייצור מתקדם וחברות המתמחות בניהול והובלת פרויקטים טכנולוגיים. מדובר בתהליכים בעלויות גבוהות, שכעת עשויות להיות ממומנות בעשרות אחוזים על ידי המדינה עבור מפעלים שיימצאו מתאימים. אין לי ספק שהמפעלים שייקחו חלק בתוכנית יופתעו לגלות עד כמה השימוש בכלים ובטכנולוגיות מתקדמות מסייע להם לייעל את מערך הייצור ולהגדיל את התפוקה”.

להרשמה ופרטים נוספים ניתן להכנס לאתר הרשמי שהושק עבור התכנית –https://www.industry5.co.il/INDUSTRY5/

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן