יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

בצילום השר מעניק את התעודות למחזור הבוגרים הראשון.

​המחזור הראשון לרופאים שסיימו קורס למתן אישור לשימוש בקנאביס רפואי הסתיים. 81 רופאים יתחילו לתת אישור לשימוש בקנביס רפואי.

שר הבריאות יעקב ליצמן: “הצטרפות כמות רופאים מומחים לאישורי קנביס רפואי יקל על התהליך לחולים שנדרשים לכך בהתאם לחוק”*

בצילום השר מעניק את התעודות למחזור הבוגרים הראשון.

המחזור הראשון לרופאים שסיימו קורס למתן אישור לשימוש קנביס רפואי הסתיים. 81 רופאים יתחילו לתת אישור לשימוש בקנביס רפואי.

שר הבריאות יעקב ליצמן: “הצטרפות כמות רופאים מומחים לאישורי קנאביס רפואי יקל על התהליך לחולים הנדרשים לכך בהתאם לחוק”*

כמו כן הצהיר שר הבריאות שיש צורך בהוזלת מחיר הקנאביס הרפואי לחולים. *ליצמן: ״אנשים שסובלים מכאבים קשים נדרשים כיום לשלם מחיר גבוה מידי ברכישת קנאביס רפואי ויש להוריד המחירים.

הרפורמה הינה מהלך נרחב וייחודי בעולם כולל, מלבד הכשרה של המחזור הראשון של רופאים לטפל במוצרי קנאביס, את כל הרבדים שיאפשרו ניפוק של קנאביס ומוצרי קנאביס ובכללם: גידול בתנאי איכות ראויים, ייצור וולידי ואיכותי כמו הקיים בתרופות.

היק”ר החל בהכשרות רופאים לטיפול ולהתווית מוצרי קנביס באיכות “Medical Grade” שיאפשר למטופלים לרכשם בבתי המרקחת.

כמו כן מתקדמים בקצב מזורז כלל המאמצים ביתר הרבדים המשלימים לתהליך ובכללם: חוות גידול ומפעלי ייצור למוצרי קנאביס באיכות הראויה וכמו כן השלמת מערכי הפיקוח לאבטחה, מניעת זליגה ופיקוח על נאותות הפרקטיקה הרפואית.

הצפי הינו כי הרפורמה במלואה תחל ככל הנראה ברבעון האחרון של שנה”ע 2017 / ברבעון הראשון של שנה”ע 2018, ומוצרי קנאביס באיכות “Medical Grade” יהיו זמינים כמוצרים בעלי ריכוזים ידועים ומפוקחים, שיאפשרו לרופא המטפל (שהוכשר לכך) – להתוות קנאביס, ולמטופל – לרכוש בבית מרקחת.

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן הוסיף: “המהלך שאנחנו מובילים הוא אך ורק מבחינה רפואית שכן היחס לקנאביס צריך להיות דומה לכל סם שלפי החוק הינו אסור לשימוש ומסחר. עם זאת, החוק מאפשר שימוש בקנאביס רפואי למחלות קשות במקרים מיוחדים ותחת מגבלות. הצטרפות כמות רופאים מומחים לאישורי קנאביס רפואי יקל על התהליך לחולים הנדרשים לכך בהתאם לחוק”.

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן