יום חמישי, 30 מאי, 2024

קרדיט: אבי חיון

שרים ופרלמנטרים מרחבי העולם חתמו על רקע החלטת האיחוד האירופי לסמן מוצרים יהודים

במהלך סיור בשומרון: 25 שרים ופרלמנטרים מרחבי העולם חתמו על רקע החלטת האיחוד האירופי לסמן מוצרים יהודים: “Never Again – אומות לא יעמדו עוד מנגד כאשר יקראו לחרם כנגד יהודים”

קרדיט: אבי חיון

אביה של קים לבנגרונד לחברי הפרלמנט שעה לפני הדיון בערעור הסייען שרצח את בתו: “קורא לכם להפסיק את המימון של האיחוד האירופי למחבלים ולעורכי דינם. זה לא הגיוני!!” 

 

היום, (יום א’, 08.12.2019) סיירו לראשונה כ-25 שרים וחברי פרלמנט מרחבי העולם בשומרון. השרים וחברי הפרלמנט הם חברים בשדולת הפרלמנטרים למען ישראל (IAF) ומכהנים כראשי השדולות למען ישראל בפרלמנט במדינתם ומקדמים סדר יום וחקיקה פרו-ישראלית. בין חברי השדולה הגיעו שר חוץ של ונצואלה, שר החוץ לשעבר של קרואטיה, שר הבטחון היוצא של רומניה, יו”ר ועדת חוץ ובטחון של מקדוניה, חבר הפרלמנט מהולנד ג’ול וורנון שיצא הראשון נגד ההחלטה על סימון מוצרים יהודים וחבר הפרלמנט בדרום קרוליינה, אלן קלמונס (Alan Clemons) אחד האנשים הקרובים לטראמפ ועוד. מטרת הקמת השדולה היא להיאבק בחקיקה אנטישמית ואנטי ציונית נגד מדינת ישראל ברחבי העולם. 

היום, נפתח הכנס השנתי, זו השנה השביעית, של השדולה ובמרכזו עומדת החלטת בית המשפט של האיחוד האירופאי לדרוש סימון של מוצרים יהודיים בלבד שיוצרו ברמת הגולן, מזרח ירושלים ויהודה ושומרון. כחלק מהכנס השנתי סיירו השרים וחברי הפרלמנט באזור התעשייה ברקן שבשומרון.

 

בתחילת הסיור, נפגשו חברי הפרלמנטים השונים במפעל TWITOPLAST עם משפחתה של קים לבנגרונד-יחזקאל ז”ל ומשפחתו של זיו חג’בי ז”ל שנרצחו בפיגוע בברקן לפני כשנה. במהלך הפגישה, ביקשו רפי, אביה של קים, ואיריס, אמו של זיו, אשר נרצחו באזור תעשייה ברקן לפני שנה וחודשיים בדיוק, להפסיק את מימון האיחוד האירופי למחבלים ולעורכי דינם. הדברים נאמרו שעה לפני דיון בערעור של הסייען שרצח את זיו וקים ועורך דינו הממומן על ידי האיחוד האירופי.  

 

חברי הפרלמנט וראש השדולה ג’וש ריינשטיין נפגשו עם ראש המועצה יוסי דגן ועם ח”כ מיקי זוהר ובעקבות החלטת בית הדין הגבוה של האיחוד האירופי לסימון מוצרים יהודים חתמו על עצומה נגד ההחלטה והצהירו בה בין השאר: “החלטת האיחוד האירופי אנטישמית” 

ראש מועצה אזורית שומרון, יוסי דגן אמר לשרי הממשלה וחברי הפרלמנט: “בכל המזרח התיכון, המקום היחיד שבו עובדים זה לצד זה, יהודים וערבים, מקבלים את אותה משכורת, ומכירים זה את זה הוא אזורי התעשייה כאן ביו”ש. ומה אותם פוליטיקאים “אוהבי שלום” מהאיחוד האירופי רוצים להרוס? את מה הם רוצים להחרים ולסמן? את אזורי התעשייה האלו. זו תעשיית השקרים. אני קורא לכם לעצור את תעשיית השקרים בכל מקום בו אתם נמצאים. אתם השגרירים שלנו. יחד ננצח את תעשיית השקרים והאנטישמיות החדשה”

בהתייחס למימון עורכי דין למחבלים עי האיחוד האירופי אמר דגן: “אתם חברי אמת של ישראל, אני קורא לכם לפעול כדי להפסיק לאלתר את המימון ההזוי של עורכי דין למחבלים עי האיחוד האירופי וכספי המיסים של התושבים שלכם זה עיוות מוסרי מהמדרגה הראשונה

ח”כ מיקי זוהר אמר לחברי הפרלמנט: “אתם צריכים להפיץ את האמת במדינותיכם. ואני יודע שיבקרו אתכם, אני מבטיח לכם שלא יהיה קל, אבל אתם המנהיגים של הדורות הבאים, כי האמת לעולם תאיר”. 

רפי אביה של קים סיפר את סיפורו המצמרר על בתו שנרצחה מטרים ספורים מהמקום ולפתע הטיח בהם: “אתם בוודאי לא יודעים, אולם כספי המיסים שלכם מממנים את עורך הדין של המחבל שסייע לרצוח את בתי. למה?? למה אתם מממנים סיוע לרוצחים, אתם שכל כך דואגים לזכויות אדם, שכחתם מחיי אדם??”

איריס ח’גבי, אמו של זיו: “באתי להודות לכל הנציגים שבאו לתמוך בישראל, ולבקש שיעזרו לנו עם האיחוד האירופי עם כל הדבר הזה – שנותנים כסף , שממנים כסף למחבלים ולמשפחותיהם, את הייעוץ המשפטי שלהם. זה לא יכול להימשך, ככה הטרור ימשיך, המחבלים יודעים שכדאי לרצוח יהודים כי הם מקבלים כסף מהאיחוד האירופי.  *אני נציגה של עוד הרבה משפחות שכולות שרוצות להילחם על העניין הזה של להשפיע על האיחוד האירופי שיפסיק להעביר כספים”

חבר הפרלמנט ההולנדי גול וורנון שיצא ראשון כנגד החלטת האיחוד האירופי לסמן מוצרים : “אני העברתי הצעת חוק האומרת שהחלטת בין הדין הגבוה של האיחוד האירופי תכנס לתוקף אך ורק אם תפעל על פי עקרון השוויון וכל המוצרים מאיזורי מחלוקת בעולם יסומנו. באם זה לא כך זו החלטה מפלה ואנטישמית”. 

גבריאל לז שר הבטחון היוצא של רומניה: “ראינו את המציאות בעיניים, זה חשוב לנו לראות את המציאות באזור הזה”. 

חבר הקונגרס אלן קלמנס מי שהוציא מהמצע הרפובליקני את פתרון שתי המדינות ומקורב לטראמפ: “ארה”ב תעמוד לצד ישראל, בכל החלטה שהיא תקבל לגבי השטחים שלה. איזו החלטה שתתקבל בישראל לגבי יהודה ושומרון, אתם תראו את נשיא ארהבב דונאלד טראמפ עומד לצד אותה החלטה”.

נשיא שדולת הפרלמנטרים למען ישראל, ג’וש ריינשטיין אמר: הביקור בברקן היום חשוב מאוד המסיבה הפשוטה שחברי הפרלמנט מרחבי העולם המבקרים השבוע בישראל, חייבים לראות במו עיניהם את המקום בו עובדים יחד בדו קיום ערבים ויהודים, המקום בו קרה פיגוע רצחני ונורא כי אין מישהו לא רוצה בדו קיום הזה.  הם רואים בטלוויזיה תמונה אחרת לגמרי. היום הם ראו באמת כי השלום האמיתי הוא בברקן. יש כאן 8000 עובדים חציים יהודים, וחצי ערבים, עובדים יחד וחיים יחד. זה השלום האמיתי. לכן מה שבית המשפט האירופי מנסה לעשות לסמן מוצרים אך ורק של יהודים אינו מתקבל על הדעת והוא בלתי נסבל.

שדולת הפרלמנטרים למען ישראל  (Israel Allies Foundation)היא ארגון גג המאגד את פעילותן של 40 שדולות פרו-ישראליות הפועלות בבתי הקונגרס האמריקניים, בפרלמנט האירופי ובפרלמנטים נוספים ברחבי העולם. השדולות פועלות למטרות קידום ושיתוף תקשורת ומידע בין חברי פרלמנט ומחוקקים, במטרה להביא קול אחיד בנושאים הנוגעים לישראל בעולם הרחב. השדולה הוקמה בשנת 2007 בקונגרס האמריקאי בשם “שדולת אוהבי ישראל”.

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן