יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

צילום: עודד קרני

שכונת הפארק באופקים – הראשונה בישראל שחוברה לגז טבעי לשימוש ביתי

דנינו בטקס חנוכת חיבור שכונת הפארק לגז הטבעי: “האתגר – לחבר את כלל העיר לאנרגיה ירוקה”. ראש עיריית אופקים חנך יחד עם שר האנרגיה את חיבור שכונת המגורים הראשונה בישראל לגז טבעי: “יוזיל את עלויות האנרגיה, ישמור על איכות הסביבה וישפר את איכות החיים”

צילום: עודד קרני

לטגן חביתה על להבה שמופקת מגז טבעי, להפוך סטייק על גריל שנדלק באמצעות גז טבעי, להפעיל מכונת כביסה באמצעות גז טבעי – את כל אלה ועוד יכולים כעת לעשות תושבי שכונת הפארק באופקים. זאת לאחר שהפכה לשכונה הראשונה בישראל שמחוברת לגז הטבעי לצורך שימוש ביתי.

 

ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, יחד עם שר האנרגיה, ד״ר יובל שטייניץ, ומנכ״ל נגב גז טבעי, משה שפיצר, ביקרו ביום שני בשני בתים פרטיים בשכונה – משפחות מלכה ומזגאוקר – אשר חוברו בשבוע שעבר לתשתית. לאחר שגזרו את הסרט התרשמו השלושה מההפעלה הקלה והפשוטה של המערכת והשתתפו בטקס אשר נערך במקום.

צילום: עודד קרני
צילום: עודד קרני

“אנו גאים להיות העיר הראשונה שמחוברת לתשתית הגז הטבעי לצורך שימוש ביתי”, אמר דנינו. “הגז הטבעי יוזיל את עלויות האנרגיה, ישמור על הסביבה ירוקה ונקיה, יהיה מסוכן פחות מאשר גפ”מ וישפר את איכות החיים של התושבים לאיו ערוך. אני שמח שתושבי שכונות הפארק ושכונת נוח יהיו הראשונים בארץ ליהנות מחיבור לגז הטבעי לצורך שימוש פרטי – חיבור שיוזיל את ההוצאות השוטפות באמצעות אנרגיה ירוקה – תוצרת כחול לבן”. 

 

“בהמשך מתוכננת הנחת תשתית לגז טבעי גם בשכונת אפיקי נחל”, הוסיף דנינו. “אחד האתגרים הבאים שלנו יהיה לחבר לתשתית הגז הטבעי ולאנרגיה ירוקה את כלל העיר אופקים. אני רוצה להודות לשר שטייניץ, למנכ”ל נגב גז טבעי, משה שפיצר, למנהל רשות הגז הטבעי, משה גראזי, ולמשפחות מלכה ומזגאוקר על האירוח”.

צילום: עודד קרני
צילום: עודד קרני

״זהו יום היסטורי”, הוסיף שר האנרגיה, יובל שטייניץ. “הגז שהוצאנו מהים מגיע היום אל הבתים הפרטיים בשכונת הפארק באופקים. לפני חמש שנים חיפשתי עיר בה נוכל לעשות פיילוט של גז טבעי לבתי אב וכשראיתי את ההתלהבות והתעניינות של ראש העיר אופקים איציק דנינו ידעתי שאופקים תהיה הראשונה”. 

 

“אני מודה למר דנינו על הזכות הגדולה לבוא היום לאופקים”, סיכם שטייניץ. “בפעם הראשונה בחיי זכיתי להכין חביתה בעזרת גז טבעי ולראות את שאר המכשירים החשמליים שחוברו לתשתית. זוהי אנרגיה כחול לבן, זולה יותר והכי חשוב נקיה יותר – למען הבריאות של ילדינו”.

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן