יום חמישי, 30 מאי, 2024

שה אטיאס, סמנכ"ל הכספים של מטריקס. צילום: סאם יעקובסון.

שומרת על הרצף: מידרוג מעניקה למטריקס זו השנה ה-14 ברציפות דירוג Aa3 עם אופק יציב

דירוג Aa3 הוא הציון הגבוה ביותר אותו יכולה לקבל חברה בענף ה-IT ואחד הגבוהים במשק הישראלי. מידרוג: “מטריקס תוסיף להגדיל את היקף הכנסותיה ותשמור על מיצובה העסקי המוביל”

שה אטיאס, סמנכ"ל הכספים של מטריקס. צילום: סאם יעקובסון.

על אף אתגרי משבר הקורונה, גם השנה מעניקה מידרוג לחברת הטכנולוגיה מטריקס דירוג Aa3 עם אופק יציב בפעם ה-14 ברציפות. מדובר בדירוג הגבוה ביותר בו יכולות לזכות חברות הפועלות בענף טכנולוגיות המידע.  

על פי המצויין בדוח: “מידרוג הקנתה לחברה הטבה דירוגית נוכח מעמדה העסקי של החברה והדומיננטיות שלה בתחומי פעילותה. חוזק עסקי זה תורם ליציבות הכנסותיה לאורך זמן ומקנה נראות גבוהה לתזרימי המזומנים, ובכך תורם להפחתת סיכון האשראי”. 

לפי מידרוג, מטריקס מציגה לאורך זמן צמיחה גבוהה ביחס לענף. דירוג החברה משקף פרופיל עסקי בולט לטובה המבוסס על מיצובה העסקי האיתן בענף שירותי טכנולוגיות המידע בישראל, שניכר בנתחי שוק משמעותיים בכמה מתחומי הפעילות המרכזיים שלה, בדגש על פתרונות ושירותי תוכנה וערך מוסף, לצד מגזר פתרונות ושירותי התוכנה בארה”ב. כמו כן, מידרוג מעריכה כי למטריקס קיימת גמישות פיננסית גבוהה ונגישות גבוהה למקורות מימון נוכח מיצובה העסקי ומקורות חזקים מפעולות עסקיות שהיא מבצעת.

מידרוג מסבירה, כי “אופק הדירוג היציב נשען על הערכתנו כי החברה תשמור על מעמדה העסקי החזק בטווח אופק הדירוג, לצד יציבות בפרמטרים הפיננסיים. עוד נכתב, כי על פי הערכות החברה “מטריקס תוסיף להגדיל את היקף הכנסותיה ותשמור על מיצובה העסקי המוביל בשוק הישראלי”.

במידרוג “מעריכים כי צמיחת החברה תושפע בשנה זו לחיוב מהתאוששות ביקושים לשירותי IT בקרב תאגידים לאחר צמצום והקפאת תקציבים בשנת 2020 בעקבות משבר הקורונה, לצד צמיחה שתנבע מהשפעת רכישות שבוצעו במהלך שנת 2020, בעיקר במגזר פתרונות אינטגרציה ותשתיות מחשוב”. לפיה, הגידול בהיקף הפעילות במגזר הליבה בישראל בשנת 2020 נשען על ביקושים צומחים בתחומי ההתמחות של החברה וגידול במספר הפרויקטים, הנובעים בין היתר, מהתאמות טכנולוגיות שנדרשו בארגונים בשל המעבר לעבודה מרחוק בשל משבר הקורונה וכן מביקושים גדלים מצד ענפי התשתיות המאופיינים בהשקעות אנטי-מחזוריות בתקופה של האטה כלכלית”. 

מידרוג התייחסת לאסטרטגיית המיזוגים והרכישות של החברה וציינה, כי: “אסטרטגיית החברה למיזוגים ורכישות תומכת בצמיחה של החברה לאורך השנים בהתאם לטרנדים בענף, עם טרק רקורד מוכח של רכישות תזרימיות והטמעה מוצלחת של החברות הנרכשות. בשנים האחרונות הובילו הרכישות לגידול במינוף של החברה, בהתחשב גם במדיניות חלוקת הדיבידנדים העקבית והמשמעותית של החברה”. 

משה אטיאס, סמנכ”ל הכספים של מטריקס, אמר: “עברנו שנה במהלכה נאלצנו להתאים את עצמנו במהרה למציאות חדשה ולכן דווקא לאחר תקופה מאתגרת כזו, קבלת דירוג Aa3 עם אופק יציב שוב מחברת מידרוג, מהווה אסמכתא חזקה עוד יותר לאיתנות הפיננסית שמציגה מטריקס לאורך השנים. יתרה מכך, בדוחות לשנת 2020 שפרסמנו החודש הציגה מטריקס איתנות זו לצד רווחיות ונזילות גבוהה, עם גידול משמעותי של מזומנים בקופה וקיטון בשיעור החוב. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת בשנת 2020 יותר מהוכפל בהשוואה לשנה שעברה”. אטיאס הוסיף, כי “מטריקס מובילה את שוק ה-IT בישראל עם סל פתרונות רחב, לצד צבירת מוניטין חזק בקרב לקוחות נאמנים ממגוון סקטורים ונתחי שוק מובילים בישראל. הוכחנו שאנחנו בנויים באופן שמאפשר לנו להתגבר על כל משבר, בכדי להמשיך ולספק את הערך המוסף שאנחנו מביאים איתנו כחברה מובילה שפועלת בכל המגזרים, עבור לקוחותינו בפרט והמשק כולו ככלל”.  

 

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן