יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

אילוסטרציה

רכזת היחידה לטיפול באלימות במשפחה: “קוראת לכלל האוכלוסיה לפנות אלינו”

רכזת היחידה לטיפול באלימות במשפחה באופקים בעקבות רצח דיאנה ר”ז ז”ל: “קוראת לכלל האוכלוסיה לפנות אלינו כאשר עולה חשש למערכת יחסים אלימה”

אילוסטרציה

“לא תמיד ניתן לזהות את הסימנים המקדימים לאלימות נגד נשים, ועל כן אנו קוראים לכלל האוכלוסייה לפתוח את הלב לכל מצוקה, נראית או סמויה, בתוך התא המשפחתי” – כך כתבה השבוע עו”ס מומחה אילנה קרוצ’י, רכזת היחידה לטיפול באלימות במשפחה באגף לשירותים חברתיים בעיריית אופקים, בפוסט חשוב אשר פורסם בדף הפייסבוק של העירייה.

“רצח דיאנה רז (ז”ל) בבנימין שומט את הקרקע מתחת לרגליו של כל תא משפחתי בישראל – שהרי אם זה קרה שם – זה עלול להתרחש בכל בית”, כתבה קרוצ’י. “מקרי רצח של נשים שינו לחלוטין בשנה האחרונה את התדמית אודות המרקם המשפחתי אשר בתוכו עלול להתרחש הרצח הבא. נשים וגברים כאחד מתכתבים עם מקרי הרצח ובוחנים את הפרופיל המשפחתי שלהם ביחס למשפחות בהן התרחשו הרציחות. בתוך המציאות הזו, הופכים מקרי הרצח להיות חיים ונוכחים, באופן גלוי או סמוי, ועלולים לשמש כקלף מיקוח כואב ואכזרי – גבר נגד אישה”.

 

קרוצ’י מסבירה כי אלימות במשפחה קיימת בכל השכבות והמגזרים בישראל: “במצבים של חוסר וודאות מתמשך עדיף לקחת בחשבון תרחיש קיצון בכדי לדעת כיצד להגיב בזמן אמת. היחידה לטיפול באלימות באופקים פונה לכלל הציבור בעיר – נשים, גברים, בני משפחה וילדים”.

 

היחידה נפתחה לראשונה באוקטובר 2020, ומאפשרת מתן יעוץ ראשוני מהיר לאישה ו/או בני משפחתה. במהלך הייעוץ נבחנת רמת המסוכנות בה נמצאת האישה, וניתנים לה כלים ראשוניים להתמודדות בטווח הקצר. היחידה עובדת בממשק הדוק עם סביבתה של האישה (בני משפחה, חברים), עם גורמי החוק (משטרה, שוטרים קהילתיים) ועם גורמי טיפול נוספים בכדי למקסם את רמת המוגנות והביטחון לאישה ולילדיה. 

 

היחידה פותחת שעריה גם לגבר, ועובדת עמו על זיהוי של ‘נורות אדומות’ במצבי משבר ולחץ, ועל דרכי התמודדות אפקטיביות כאלטרנטיבה להתפרצויות זעם, אלימות מילולית ואלימות פיזית. כמו כן עובדת היחידה עם הגבר על תפיסות ועמדות הקשורות לתפקידים ולהתנהלות של בני הזוג בתוך המרחב המשפחתי. לצד סיוע נפשי – יכול הגבר לקבל (כפי שהאישה מקבלת) סיוע קונקרטי וסיוע במיצוי זכויות.

 

ניתן לפנות לרכזת היחידה באופקים עו”ס מומחה אילנה קרוצ’י, דרך קו החירום של משרד העבודה והרווחה בטלפון מספר 118, או ישירות לאגף הרווחה באופקים 08-9928500.

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן