יום שישי, 31 מאי, 2024

צילום: דוברות עיריית אופקים

נחנך גן דקר המחודש באופקים

במעמד ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, משפחת גלילי (גלולה), ארגון יד לבנים אופקים, נציגי חיל הים, תלמידי כיתה ה’ בבית הספר נועם מורשת ישורון והוריהם – נחנך ביום שלישי בטקס מרגש גן המשחקים “דקר” המחודש באופקים. זאת כחלק מתכנית “שורשים של זכרון”, במסגרתה מקיימים תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר תכניות חינוכיות ומבצעים פרויקטים של הנצחה, במטרה להכיר את חללי אופקים בכלל וחלליה בוגרי בית ספרם בפרט.

צילום: דוברות עיריית אופקים

תלמידי כיתה ה’ בבית הספר נועם מורשת ישורון, יחד עם המחנך אוריין מלר, לקחו על עצמם להעניק תוכן ומשמעות לגן המשחקים דקר הסמוך לבית הספר. לצורך כך, עברו החניכים תהליך מקדים, במסגרתו למדו את סיפור הצוללת, ואף ערכו סיור בצוללות חיל הים בחיפה. בתום הלמידה, טרחו התלמידים והכינו שילוט חדש לגן אשר כולל ברקודים שסריקתם מובילה לסיפורו של רב”ט יהודה גלילי (גלולה) ז”ל, בן אופקים שנספה באסון הצוללת דקר; לסיפורה של הצוללת עצמה; ולפעילות וירטואלית (חדר בריחה) הקושרת בין השניים. בנוסף, הוסר הלוט מעל פינת הנצחה שהכינו התלמידים לזכרו של גלילי ז”ל על המקלט הסמוך לגן, הכוללת את תמונתו וסיפורו האישי.

צילום: דוברות עיריית אופקים
צילום: דוברות עיריית אופקים

“ראוי כי גם הדור הצעיר של אופקים יכיר את חלליה”, אמר בהתרגשות ראש עיריית אופקים, איציק דנינו. “היה זה אירוע קצת שמח – קצת עצוב, ואני רוצה להודות למשפחתו של גלילי, לארגון יד לבנים אופקים ולמרים טוויזר, לנציגי חיל הים וכמובן לתלמידים המקסימים על היוזמה שריגשה אותי – גם בגלל סיפורה של הצוללת דקר והפגישה עם בני משפחתו של גלילי, וגם בגלל הרעיון והביצוע של חניכי בית הספר”. אורטל, בת אחיו התאום של גלילי – רוני – הודתה לנוכחים על הנצחתו של דודה ועל החום בו נעטפה משפחתה.

צילום: דוברות עיריית אופקים
צילום: דוברות עיריית אופקים

יהודה גלילי (גלולה) ז”ל, בן שמעון וחנינה, נולד ב-1947 בטוניס ועלה ארצה ב-1956. הוא למד בבית הספר היסודי אשלים באופקים ובבית הספר התיכון החקלאי בעיר, אהב ספורט ובעיקר כדורגל. גלילי גויס לצה”ל ב-1966, הוסמך כצוללן ושירת בצוללת. לאחר זמן יצא לאנגליה וצורף לצוללת דקר. ב-25 בינואר 1968, בין גיברלטר לישראל נותק עמה הקשר ושוב לא נתחדש. ב-28.05.1999, בתום שנים של חיפושים, נמצאה הצוללת אחי דקר על קרקעית הים התיכון, בעומק 2900 מטרים, בנתיב הפלגתה המתוכנן ובמרחק 250 מייל מנמל חיפה.

 

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן