יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

בדיקת קורונה מהירה, התמונה באדיבות: סופיה ישראל

ה-FDA נערך לבדיקות שגרה מהירות בקרב אנשים ללא תסמינים למניעת הדבקה

מסימני דעיכת הקורונה בישראל ובעולם: ה – FDA נערך לבדיקות שגרה מהירות בקרב אנשים ללא תסמינים למניעת הדבקה מעניק לטכנולוגיה של סופיה אישור לביצוע בדיקות סקר יזומות עם תשובה מיידית. העלות של בדיקה מהירה למערכת הבריאות, היא עשירית מעלות בדיקת PCR.

בדיקת קורונה מהירה, התמונה באדיבות: סופיה ישראל

מינהל המזון והתרופות האמריקאי ה -FDA נערך לדעיכת המגיפה וממליץ על לביצוע בדיקות אנטיגן מהירות באופן שגרתי בקרב אנשים ללא תסמינים. במסגרת זו העניק לאחרונה ה – FDA לטכנולוגיה של סופיה, הבדיקה המהירה הנפוצה בישראל ובעולם, אישור לביצוע בדיקות סקר יזומות שמטרתן להבטיח מניעת הדבקה בזמן אמת. הרעיון כבר מיושם בשבועות האחרונים בישראל בחלק ממוסדות הבריאות ומקומות העבודה, שם מתקיימות בדיקות שגרה מדגמיות (גם למחוסנים) עם תשובה מיידית תוך 15 דקות. בנוסף במסגרת התו הירוק, נערכות לילדים, בני נוער ואנשים שטרם התחסנו, בדיקות מהירות אשר מפחיתות באופן דרמטי את הסיכון להדבקה. בדיקות אלו מנוהלות כבדיקת סקר לנבדקים ללא תסמינים, עם תשובה מיידית ודיווח למשרד הבריאות. עלות הטכנולוגיה של סופיה המאפשרת לכל מכשיר לבדוק כ – 100 איש בשעה, היא עשירית מעלות בדיקת מעבדה (PCR) רגילה, ללא תלות במעבדה או שינוע דגימות.

 

סופיה היא בדיקת הקורונה המהירה הראשונה בעולם שאושרה על ידי ה-FDA והמעבדה לנגיפים במשרד הבריאות. מדובר בפריצת דרך טכנולוגית שפותחה על ידי תאגיד קווידל האמריקאי, מבוססת אנטיגן, המזהה את נגיף הקורונה עם דיוק של 96.7% רגישות, 100% ספציפיות וכן בעלת יכולת לזהות את כל יתר והמוטציות בתוך 15 דקות. סופיה הפכה לספק הרשמי של משרד הבריאות עוד בעיצומה של המגיפה וצברה ניסיון של מאות אלפי בדיקות. עד היום כבר הותקנו מכשירים בחדרי מיון, בתי אבות, בפיקוד העורף, במשטרה, בקופות החולים בוועדת הבחירות המרכזית, בכניסה לאיים הירוקים, בחברות הייטק ומפעלי ייצור.

 

ה – FDA האמריקאי אישר לאחרונה לחברת קווידל בדיקה מהירה נוספת, בצורת ערכה לשימוש ביתי, אשר ממתינה בימים אלו לאישור משרד הבריאות. הבדיקה תימכר בבתי מרקחת ורשתות פארם במחיר חסכוני במיוחד עם תשובה מידית בתוך 10 דקות בלבד. הערכה מיועדת לשימוש עצמי לבני נוער מגיל 14 ולילדים מגיל שנתיים בסיוע אדם מבוגר. פיענוח הבדיקה מתבצע על גבי מקלון פשוט מקרטון הדומה לסטיק של בדיקות סוכר ושתן. 

 

ובתוך כך נודע כי בסופיה ישראל מקבוצת רימיפארם, ממשיכים בפריסת תחנות לביצוע בדיקות מהירות בתשלום בכל רחבי הארץ, במתווה תו ירוק על פי הנחיות משרד הבריאות. נציגי בתי מלון ומוסדות פנאי הזקוקים לשירותי תחנה לבדיקות מהירות, מוזמנים לפנות להתייעצות מקצועית בהודעת וואטסאפ או שיחה עם צוות החברה בטלפון שמספרו: 050-7214528.

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן