יום שישי, 31 מאי, 2024

אילוסטרציה

מחקר בריטי חדש הוכיח כי מודל הבדיקות הסלובקי הצליח

המודל יכול לעבוד בישראל אף ביתר יעילות עד הגעת החיסון לכלל האוכלוסייה

אילוסטרציה

חוקרים מבריטניה מדווחים על תוצאות מחקר חדש המוכיח כי בדיקות אנטיגן מהירות והמוניות הורידו את שיעור ההדבקה בסלובקיה בכ – 60% בשבוע אחד ב -45 המחוזות בהם נערכו שני סבבי בדיקות המוניות. תוצאות המחקר פורסמו בסוף השבוע האחרון בתקציר מקדים בקישור הזה. רק לאחרונה קבע גם מחקר של אוניברסיטת הרווארד שביצוע בדיקות מהירות יכול לצמצם משמעותית את אחוז הנדבקים. החוקרים הדגישו שמדובר בקצב מספיק גבוה כדי לחסל את המגיפה בתוך שישה שבועות. גם אירגון הבריאות העולמי ה – WHO ממליץ כיום על הרחבה מאסיבית של הבדיקות ברחבי העולם על ידי הגדלה מיידית של כמות בדיקות האבחון המהירות. בסופיה ישראל מסבירים כי: “ברחבי העולם, בדיקות מיידיות והמוניות הוכיחו יעילות בהתמודדות עם הנגיף, לפחות עד הגעת החיסון המיוחל לכלל האוכלוסייה וככל הנראה גם אחריו”.

עוד מדגישים כי המודל הסלובקי יכול להצליח בישראל ביתר יעילות ואף למנוע סגר שלישי שכן משרד הבריאות רכש  כ – 300 מכשירים לבדיקת אנטיגן מיידית מאושרי FDA. המכשירים הופצו לבתי אבות, קופות חולים, חדרי מיון, לצבא, למשטרה ולשירות בתי הסוהר ולאיי התיירות הירוקים באילת ובים המלח.

  • כל מכשיר יכול לבצע כ – 40 בדיקות לשעה עם קבלת תוצאה במקום בתוך 15 דקות.
  • ביממה שלמה יכולים להיבדק באמצעות מכשיר אחד כ –  960 ישראלים.
  • כ – 300 מכשירים העובדים 24/7  יכולים לבדוק 288,000 ישראלים ביממה.
  • בישראל ישנם כ – 9 מיליון אזרחים, אפשר לבדוק את כולם בתוך זמן קצר.
  • גם מעבדות ה –  PCR יכולות להתגייס ולהאיץ את הקצב במטרה לערוך עוד בדיקות המוניות.

 

יודגש כי המטרה היא לערוך בדיקת קורונה מהירה בתדירות גבוהה ולעצור את שרשרת ההדבקה בזמן אמת. החשיבות של תשובה מיידית היא קריטית לניהול ההתפרצות וגוברת על הרצון לבצע בדיקות מעבדה איטיות ומדויקות יותר עם תשובה כעבור מספר ימים.

 

סופיה (Sofia) היא טכנולוגיה ניידת חדשה ופורצת דרך, אשר פותחה על ידי קווידל (Quidel) חברה ציבורית אמריקאית ותיקה ואחת הגדולות בעולם. מדובר במכשיר קטן וחכם המאפשר לבצע בדיקת קורונה מיידית עם תוצאות במקום ללא תלות במעבדה או שינוע דגימות. עלות הטכנולוגיה היא כשליש מעלות בדיקת מעבדה (PCR) רגילה והיא בדיקת האנטיגן המהירה הראשונה בעולם שאושרה על ידי מינהל המזון והתרופות של ארצות הברית, ה – FDA והבדיקה המיידית היחידה שרשומה ופועלת כרגע בישראל באישור משרד הבריאות לשימוש על ידי צוותים רפואיים, שכן ישנן עוד בדיקות מהירות ונשמח שיצטרפו למאמץ, אך הן עדיין בתהליכי רישום ותיקוף וכל שימוש בהן מחייב אישור הלסינקי לביצוע ניסויים קליניים בבני אדם.

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן