יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

(אילוסטרציה)

מחזקים את הילדים והנוער בתקופת המשבר: “ערוץ הלמידה מהבית”

אלפי ילדים ובני נוער בנגב מהמגזר היהודי והבדואי ילמדו ממדריכי יוטיוב ויוטיוברים מובילים בישראל את הקורס הכי נחשק כיום בארץ: “כיצד להיות יוטיוברים מקצועיים”. במקביל, יחולקו לילדים מהמגזר החרדי ערכות לימוד ומשחק עד הבית

(אילוסטרציה)

במיוחד בימים בהם לא ניתן לצאת מהבית, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב ממשיכים לחזק את תחום חינוך הבלתי פורמאלי בנגב ומשיקים ערוץ למידה מהבית. אלפי ילדים ובני נוער בנגב מהמגזר היהודי והבדואי ילמדו ממדריכי יוטיוב ויוטיוברים מובילים בישראל כיצד להיות “יוטיוברים” מקצועיים, כאשר במקביל יחולקו לילדים מהמגזר החרדי ערכות לימוד ומשחק עד הבית.

במהלך החודש הקרוב, בימים ראשון עד חמישי בין השעות 13:00-15:00, יעלו כוכבי רשת מפורסמים וילמדו את ילדי הנגב המשתתפים גם בימי שיגרה בתכנית “מצוינגב” ו”נגב קוד”, כיצד להשתמש ביוטיוב כדי להעביר מסרים שונים לעולם ולייצר סרטונים מצחיקים. בנוסף, כוכבי הרשת גם ישתפו את הילדים ובני הנוער כיצד עוברים גם עליהם ימי הסגר וההשבתה.

בנוסף, מדי יום בין השעות 16:00-18:00 תשודר בתחנת הבית של תושבי הנגב, רדיו דרום, פינה מיוחדת בה ילדים ובני נוער יוכלו להעמיק ולקיים שיחות עם יוטיוברים מפורסמים שיספרו כיצד עוברים עליהם ימי הבידוד, לקבל המלצות וטיפים וגם לקבל תשובות על שאלותיהם בשידור חי.

מיכאל ספיר, מיכל מצוב, אנג’ל ברנס, טופ גיק – כל מי ששולט בעולם היוטיוב מכיר את השמות הללו ויודע שמדובר ביוטיוברים המובילים ברשת, שמאות אלפים עוקבים אחריהם ואחרי הסטוריז שלהם מידי יום. עכשיו תארו לעצמכם שהכוכבים הללו ביחד עם מדריכים מקצועיים של חברת “לידרס-אפ טכנולוגיות” ביחד עם קרין ונמרוד אלדאה מערוץ היוטיוב הפופולרי  “טופ גיק” ילמדו בחודש הקרוב את הילדים מידי יום את הקורס הכי נחשק בארץ היום: “כיצד להיות יוטיובר מקצועי”. את היוזמה המגניבה הזאת, שתעסיק רבבות ילדים תושבי הנגב, מהמגזר היהודי והבדואי השיק בימים אלה שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי ומנכ”ל הרשות לפיתוח הנגב משה מור-יוסף, יחד עם הצוות המקצועי של הרשות האמון על מיזמי חינוך למצוינות ולמידה מרחוק. עם תחילת המיזם שמשגע את ילדי הנגב נרשמה הענות של אלפי ילדים ובני נוער בנגב. ראשי רשויות בנגב כבר הביעו ענין בתכנית וביקשו להפיץ את הקישור לתכנית הלמידה מרחוק בקרב תלמידי בתי הספר ברשויות שלהם, כדי להבטיח כמה שעות של שקט ומנוחה להורים המותשים.

שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי: “הימים הלא פשוטים הללו, ימי משבר הקורונה,  מחייבים את כל בית ישראל להישאר ספונים בבית, הורים וילדים גם יחד, מבלי יכולת לצאת החוצה כבעבר, במצוות משרד הבריאות. אנחנו במשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל שקלנו כיצד להבטיח תעסוקה נאותה לילדים השוהים שעות ארוכות כל כך בבית. התוצאה: שיעורי העשרה מעשירים ומרתקים, הן בפורמט הדיגיטלי והן באמצעות ערכות לימוד ומשחק פיזיות לילדי הציבור החרד לדבר השם. מקווה שבכך נתרום ולו במעט לשמירה על מצב הרוח והשפיות של הילדים ושל ההורים, עד שנתבשר בבשורות טובות מהר ככל האפשר”.

מנכ”ל הרשות לפיתוח הנגב, משה מור יוסף: “כשם שבימי שיגרה הרשות לפיתוח הנגב משקיעה תקציבים גדולים, וחשיבה של טובי המוחות כדי לעודד מצוינות ושידרוג מערך הלימודים והחינוך בישובי הנגב – מכל המיגזרים – גמרנו אומר להמשיך בכך גם בימי “משבר הקורונה. אלא שהפעם אנחנו עושים זאת באמצעים מקוונים ולמידה מרחוק באופן שיתאים לימי הסגר המאתגרים הללו. כולנו מצווים בימים אלה על ונשמרתם מאוד לנפשותיכם. טוב יהיה שנדאג גם לתעסוקה מעניינת ומחכימה לילדים ולהורים שימצאו את עצמם יחד בין ארבע קירות במשך ימים ארוכים”.

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן