יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

צילום: רותי נעמני

לחתוך בצל – ללא דמעות

עבודתם של תלמידי בית הספר הרב תחומי עמל אמירים באופקים ייצגה את מחוז דרום בכנס חקר ארצי

צילום: רותי נעמני

לא בוכים על בצל שנחתך: עבודת חקר “חיתוך בצל ללא דמעות”, אשר נכתבה בידי תלמידי התיכון הרב תחומי – ‘עמל אמירים’ באופקים, ייצגה ביום שלישי את מחוז דרום של משרד החינוך בכנס חקר ארצי שערך. זאת לאחר שוועדות השיפוט – המחוזית והארצית – בחרו בה מתוך 61 עבודות חקר ויוזמות, אשר הוצגו בכנס שקיים לפני כחודשיים הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה במשרד בנושא חקר ופתרון בעיות. כל בית ספר נדרש להגיש עבודה נבחרת אחת. 

 

“תלמידי בית הספר למדו את תהליך החקר השלם בדרך של למידה התנסותית ומשמעותית”, כתבה הממונה על הוראת המדעים והטכנולוגיה במחוז דרום של משרד החינוך, עדנה כהן, במכתבה למנהל בית הספר הרב תחומי “עמל אמירים”, אורי מלול. “התלמידים שהשתתפו בכנס הציגו את עבודתם באופן ראוי לשבח בפני תלמידים, מורים, ומנחים מהפיקוח. יישר כח למורה יונתן גז על הובלת התלמידים ללמידה משמעותית חווייתית ומאתגרת, ותודה על הובלת תהליך למידה משמעותית המובילה להצלחות. תודה מיוחדת גם למנהלת תפוח פיס רותי נעמני על תמיכתה המקצועית ושיתוף הפעולה”.

 

תלמידות כיתת השחרות שהשתתפו במחקר – נסטה אמסלם, אור רצון, אגם טרקאי, טאיה מורביוב וקטרין דרז’בץ – פיתחו מעין מתקן אשר מתחבר לקרש חיתוך, ודרכו ניתן להכניס את היד ולחתוך את הבצל מבפנים, מבלי לחוות את התחושה הלא נעימה של צריבה בעיניים ואת ה”בכי” המתרחשים בעת חיתוך בצל. בהמשך ניתן יהיה להוסיף פתח צדדי קטן כדי שהחומצה הגופרית שמתאספת במתקן בעת חיתוך הבצל לא תצא לכיוון העיניים כאשר המתקן יורם.

 

“תלמידי בית הספר התיכון ‘עמל אמירים’ וסגל ההוראה הוכיחו שוב את יכולותיהם הגבוהות בתחומי המדעים”, אמר ראש עיריית אופקים, איציק דנינו. “הפיתוח של המתקן מצטרף לבנייתו של ננו לוויין שישוגר בקרוב לחלל ולפרויקטים רבים נוספים, שמציבים את בית הספר ואת אופקים על מפת הטכנולוגיה הארצית”. 

 

“כשכול העולם קפא ועצר מלכת בעקבות הקורונה – פעלו 5 בנות מוכשרות כנמלים חרוצות”, הוסיפה מנהלת מרכז המדעים תפוח פיס באופקים, רותי נעמני. “בשקט ובצניעות הן פיתחו מתקן טכנולוגי שנותן מענה לצורך של כל מטבח. המוצר הטכנולוגי שלהן זכה בזכות הפשטות והחשיבה מחוץ לקופסה שהופכת קרשי חיתוך למתקן לחיתוך בצל ללא דמעות. לאחר התחרות  הגיעו פניות רבות  לרכישתו. ההישג מוכיח שהחינוך בבית ספר משלב טכנולוגיה ברמה גבוהה, ושם לו למטרה להוביל את התלמידים למצוינות ברמה הארצית. תודה לרכזת המדעים קארן פרץ שמובילה את הצוות ביד רמה”. 

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן