יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

ליבי אפין, מייסדת פרויקט תלפיות וסמנכ"לית תפעול בפעילות שירותי הפיתוח וה-offshore במטריקס ואייל בירם, מייסד ומנכ"ל "ישראליז ISRAEL-is". צילום: סאם יעקובסון

כשהאמרתיים והנשים החרדיות נפגשו

בשבוע שעבר ביקרה משלחת של כ-30 צעירים וצעירות מאיחוד האמירויות במשרדי מטריקס תלפיות, המספקת שירותי פיתוח ובדיקות תוכנה במודל מיקור חוץ ופועלת לשילוב עובדות חרדיות בענף הייטק.

ליבי אפין, מייסדת פרויקט תלפיות וסמנכ"לית תפעול בפעילות שירותי הפיתוח וה-offshore במטריקס ואייל בירם, מייסד ומנכ"ל "ישראליז ISRAEL-is". צילום: סאם יעקובסון

בשבוע שעבר ביקרה משלחת של כ-30 צעירים וצעירות מאיחוד האמירויות במשרדי מטריקס תלפיות, המספקת שירותי פיתוח ובדיקות תוכנה במודל מיקור חוץ ופועלת לשילוב עובדות חרדיות בענף הייטק. האורחים האמרתיים הגיעו על מנת ללמוד מקרוב על התרבות החרדית ועל האופן בו הנשים החרדיות משתלבות במגזר הטכנולוגי בישראל. 

המשלחת היא חלק מפרויקט Leaders of tomorrow”” בהובלת עמותת “ישראליז”, ומטרתה לשפר את תדמית ישראל בעולם. הביקור בתלפיות הינו חלק ממסלול ייחודי שנבנה עבור המשלחת האמרתית על מנת להפגיש אותם עם מגוון תרבויות ויעדים שונים שקיימים בחברה הישראלית מצפון ועד דרום. 

ליבי אפין, מייסדת פרויקט תלפיות וסמנכ"לית תפעול בפעילות שירותי הפיתוח וה-offshore במטריקס. צילום: סאם יעקובסון
ליבי אפין, מייסדת פרויקט תלפיות וסמנכ”לית תפעול בפעילות שירותי הפיתוח וה-offshore במטריקס. צילום: סאם יעקובסון

בעת המפגש, ליבי אפין, מייסדת פרויקט תלפיות וסמנכ”לית תפעול בפעילות שירותי הפיתוח וה-offshore במטריקס, סיפרה למשלחת את סיפורה האישי כאישה חרדית בדרך להקמת מיזם תלפיות, שהגיעה לתפקיד בכיר באחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בישראל, מטריקס. אפין הציגה לאורחים את הרעיון והחזון שעומדים מאחורי מטריקס תלפיות ואת ההתקדמות של המיזם לאורך השנים עם גידול באחוז העובדות החרדיות בהייטק, כאשר יותר חברות נפתחות לתהליך של שילוב וכיבוד אורח חיים שונה של חרדיות, אותו החברה שמה לה למטרה לקדם בחברה הישראלית.

בסיכום המפגש העידו המשתתפים כי בין הצדדים נוצר חיבור של ממש, שיח משותף והרבה למידה הדדית על התרבות שממנה מגיע האחר. סעוד סאקר, איש עסקים מאיחוד האמירויות, אמר: ״המקום הזה הוא מודל מופלא של העצמת נשים בלי לוותר על המסורת״. אווה חסון, עולה מצרפת שליוותה גם היא את המשלחת, אמרה לאחר המפגש: “עזבנו את משרדי תלפיות עם הרבה השראה. עבורי, כעולה בארץ, זה היה משמעותי ללמוד על חלק שאינו מוכר לי בחברה הישראלית, בה הנשים משקפות כל כך הרבה כח וכישרון”.

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן