יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

צילום: דוברות עיריית אופקים

טקס יום הזיכרון באופקים: “מתן חייהם של הבנים מחייב את כולנו כפל כפליים לשלום בתוכנו”

ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, דיבר בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בעיר, אשר כלל גם קריאת פרק תהילים, קטעי נגינה ושירה. “על דורנו מוטלת האחריות להמשיך ולהגן על הארץ ולשמור על המשכון היקר ביותר שיש לעם היהודי – נחלת אבותינו”

צילום: דוברות עיריית אופקים

“הבנים הבטיחו את ביטחון המדינה בשדה הקרב. עתה חובה על ההנהגה ועלינו האזרחים לקיים את הכלל של ערבות הדדית, הלכה למעשה” – כך אמר ביום שלישי ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה אשר נערך באמפי גן הבנים. 

“עלינו לפעול לאחדות בתוכנו”, הוסיף דנינו, “וזאת לא רק מכורח הגורל המשותף, אלא מתוך רצון ותקווה לבניית חברה ומדינה מוסרית צודקת וערכית. מתן חייהם של הבנים מחייב את כולנו כפל כפליים לשלום בתוכנו”.

בטקס, אשר אורגן על ידי מחלקת התרבות של המתנ”ס, וכלל בין היתר הדלקת משואת זיכרון, קטעי קריאה ונגינה, שירים ומצגות לזכר החללים, נשא דברים גם יו”ר בית יד לבנים, אילן סלע. רב העיר, עמרם אוחיון שליט”א, קרא

צילום: דוברות עיריית אופקים
צילום: דוברות עיריית אופקים

פרק תהילים ונישאה תפילת אל מלא רחמים. בסיום הערב נערך ערב שירי לוחמים בליווי תזמורת לזכרם של בני אופקים, בניהולו המוסיקלי של אייל ניסים ובהשתתפות כישרונות מקומיים. 

דנינו קישר בדבריו בין היום לבין תקופות רחוקות יותר בהיסטוריה של העם היהודי: “מאז חרב לנו בית ראשון נדדו אבות אבותינו כאורחים תחת חסותם של עמי הארצות, ובאין לנו ארץ ונחלה היינו לנוודים ופליטים בארצות העולם. אנחנו בנים ונכדים לבני משפחות המגורשים מספרד, לשורדי השואה, יהודי כל התפוצות עולים וגואלים את אדמת הארץ. את ביטחוננו נפקיד רק בידיהם של בנינו להיות לנו למגן ישראל. אסור לנו לחשוב שאירועי העבר רחוקים מאתנו – גם על דורנו מוטלת האחריות להמשיך ולהגן על הארץ לשמור על המשכון היקר ביותר שיש לעם היהודי – נחלת אבותינו שניתנת לנו למשמורת לדורות הבאים”.

לסיום פנה דנינו אל המשפחות השכולות: “אין לנו מילים שבכוחן לרפא. אתן משפחות גיבורות, אשר מוצאות את הכוחות להמשיך את חייכם במסע של כאב יום יומי. כל שנוכל לעשות הוא לשאוב גאווה גדולה ולהאמין שהבנים הם נציגים של מטה ומשמשים מלאכים של מעלה, העומדים בפני האלוהים בשם העם היהודי לדורותיו ומבקשים שלום על הארץ. מגודל מעשה הבנים תמצאו מן הנחמה ומכולנו חיבוק גדול של אהבה”.

 

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן