יום שלישי, 5 ספטמבר, 2023

צילום: קמהדע, חברת תרופות ישראלית ציבורית

ה-FDA אישר עדכון התוויה של נוגדן כחול לבן לכלבת של חברת קמהדע הישראלית, לשימוש בטוח ויעיל בקרב ילדים בנוסף למבוגרים

מינהל התרופות והמזון של ארצות הברית ה-FDA אישר עדכון התוויה רפואית לתכשיר נוגדנים כחול לבן לכלבת של חברת קמהדע הישראלית, המבסס את בטיחות ויעילות הטיפול בילדים בנוסף למבוגרים. מדובר בתכשיר מציל חיים נגד נגיף הכלבת, הראשון והיחיד בארצות הברית ובישראל שנחקר קלינית על ילדים והוכיח בטיחות ויעילות

צילום: קמהדע, חברת תרופות ישראלית ציבורית

מינהל התרופות והמזון של ארצות הברית ה-FDA אישר עדכון התוויה רפואית לתכשיר נוגדנים כחול לבן לכלבת של חברת קמהדע הישראלית, המבסס את בטיחות ויעילות הטיפול בילדים בנוסף למבוגרים. מדובר בתכשיר מציל חיים נגד נגיף הכלבת, הראשון והיחיד בארצות הברית ובישראל שנחקר קלינית על ילדים והוכיח בטיחות ויעילות. הנוגדן מבוסס על חלבונים המופקים מפלזמה של אנשים שחוסנו כנגד כלבת ופיתחו ריכוז נוגדנים גבוה לנגיף. הוא מיוצר במפעל קמהדע הנמצא בקיבוץ בית קמה שבנגב. על פי הערכת ארגון הבריאות העולמי ה – WHO, כ – 40% מאלו שנחשפים כיום לחיה נגועה בכלבת כמו כלב, תן, עטלף או יונק אחר הם ילדים מתחת לגיל 15. הנוגדן של קמהדע הישראלית ניתן בבתי החולים ביחד עם חיסון לכלבת, מייד לאחר חשד לחשיפה לכלבת, על מנת למנוע את הופעת המחלה הקטלנית. תכשיר הנוגדנים לכלבת נקרא בארצות הברית KEDRAB ומופץ שם באופן בלעדי באמצעות חברת קדריון.

עמיר לונדון מנכ”ל חברת קמהדע הישראלית אמר היום כי: “אנחנו גאים באישור ה-FDA לעדכון ההתוויה ל-KEDRAB המוכיח את בטיחות ויעילות התכשיר בקרב ילדים. אנו מאמינים שעדכון ההתוויה חשוב להפצת KEDRAB בארצות הברית ביחד עם קדריון, שותפתנו הבינלאומית”

חשוב לדעת כי מחלת הכלבת היא סופנית וחשוכת מרפא. מרגע הופעת הסימנים הקליניים הראשונים אין אפשרות להציל את החולה ממוות. בשל היותה מחלה קטלנית, שימוש בנוגדן וחיסון מיידי במקרה של חשיפה לבעל חיים החשוד כנגוע במחלה הם מצילי חיים. משרד החקלאות עלה לאחרונה בקמפיין להגברת המודעות הציבורית בנושא וקורא לדווח על כל התנהגות מוזרה של בעל חיים לרשויות. 

קמהדע, היא חברת תרופות ציבורית ישראלית המתמחה בפיתוח תרופות מצילות חיים המבוססות על חלבונים המופקים מפלזמה ומייצרת אותן במפעל החברה הנמצא בקיבוץ בית קמה שבנגב. לחברה שמשרדיה ממוקמים בפארק המדע באזור התעשייה של נס ציונה ורחובות, מגוון תרופות מתקדמות לטיפול במושתלי איברים ומחלות יתום נדירות אשר הוגשו לסל הבריאות לשנת 2022. קמהדע עוסקת במקביל גם ביבוא תרופות חדשניות ובימים אלו משיקה בישראל תרופות חדשות לטיפול באסטמה, COPD ואלרגיה. בנוסף מפתחת קמהדע בשיתוף משרד הבריאות תכשיר נוגדנים כחול לבן כנגד נגיף הקורונה, המופק מפלזמה של מחלימים ומיועד לטיפול בחולי קורונה. כמו כן החברה מספקת למשרד הבריאות נסיוב נגד ארס הנחשים הארסיים הנפוצים בארץ, צפע ואפעה, המופץ בהצלחה מזה כעשור לכל חדרי המיון בבתי חולים בארץ.

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן