יום רביעי, 29 מאי, 2024

עושים הסבה לחקלאות צעירים בלהבות חביבה. צילום: ערן בן יאיר

הברמנים החדשים של החקלאות

צעירים נפגעי קורונה עושים הסבה לחקלאות ומאומצים על ידי “חקלאי גרנות”

עושים הסבה לחקלאות צעירים בלהבות חביבה. צילום: ערן בן יאיר

 

אילון ברנס מנהל חקלאות חקלאי גרנות. צילום: אריאל ואן סטרטן
אילון ברנס מנהל חקלאות חקלאי גרנות. צילום: אריאל ואן סטרטן

משבר הקורונה, אשר פגע בעסקים רבים מתחומי האירועים והמסעדות, מביא איתו גם הזדמנויות חדשות, של חיבור לאדמה, לערכיות ולחקלאות הישראלית: “חקלאי גרנות” החלו בשילוב צעירים יוצאי צבא וסטודנטים, בפרויקטים של נטיעת אבוקדו במטעי גרנות שבקיבוצים להבות חביבה, רמת הכובש ושדה ורבורג.

 

“במטעים שלנו מועסקים כיום כמה עשרות צעירים שנפלטו מתחומי הבילוי והפנאי ועקב קושי ומחויבות להתפרנס, פנו אלינו בבקשה לעבודה”, אם זה דרך חברות כוח אדם, גופי התנדבות ובאופן פרטי, מסביר אילון ברנס, מנהל החקלאות בגרנות. “מדובר בחבר’ה צעירים ערכיים מאוד, יוצאי צבא, שעבדו כמלצרים, ברמנים, מנהלי אירועים וכו’, אשר מצאו את עצמם מחוסרי עבודה עקב הקורונה”. 

חקלאי גרנות, הנמצאים כעת בשיא עונת הנטיעה של אבוקדו, שמחו לשלב את הצעירים החדשים, שפשטו את המדים, הסינרים והעניבות, לא נרתעו מעבודה סיזיפית והחלו בעבודות חפירה, נטיעה ושתילה של עצי אבוקדו. “ההווי חיובי, האווירה נפלאה, ישנו חיבור נהדר בין צעירים ישראלים לעובדים זרים שמשלבים כוחות יחד, כשאליהם מצטרפים לעיתים גם הילדים ובני הנוער מהקיבוץ, שמגיעים לסייע בעבודות הנטיעה, עקב הפסקת הלימודים”. לדברי אילון, לאחר סיום הפרויקט, בכוונת חקלאי גרנות להמשיך עם החברים החדשים לנטיעות בכפר גליקסון ובקיבוצים נוספים של גרנות”. 

צרו קשר עם "חקלאי גרנות"

השאירו פרטים ליצירת קשר:

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן