יום חמישי, 30 מאי, 2024

אילוסטרציה

בצל מחסור בדוגמי קורונה במערך הבדיקות המהירות באילת, עד כה נבדקו בהצלחה כ-30,000 ישראלים

בדיקות מהירות הן הגשר לחיסון עד הגעתו לכלל האוכלוסייה ושימוש מושכל בהן מאפשר למנוע סגר שלישי, במיוחד כאשר לדברי משרד הבריאות, מדדי התחלואה מכפילים עצמם.

אילוסטרציה

עובדי התיירות ותושבי אילת פושטים על הבדיקות המידיות בכניסה לאיי התיירות הירוקים וישנם תורים ארוכים במיוחד בתחילת השבוע, בתחנות הבדיקה באמצעות מכשירי סופיה, בקיבוץ יטבתה ושדה התעופה רמון. למרות המחסור בדוגמים, רוב הנבדקים מקבלים תשובה מיידית תוך 15 דקות ומערך הבידוק המהיר פועל בהצלחה.

באדיבות סופיה ישראל תחנת רמון
באדיבות סופיה ישראל תחנת רמון

 

בין הנבדקים ספקי מזון וציוד לתיירות, נהגי אוטובוס ומשאיות, מורים ומורות מבתי הספר באילת ובערבה, עובדי מלונאות, עורכי דין, שוטרים, אנשי עסקים, עיתונאים ורופאים, כולם ביצעו בדיקת קורונה מיידית וקיבלו את התוצאה במעמד הבדיקה בזמן אמת. בסך הכל מתחילת הקמת מערך הבידוק המהיר לפני פחות מחודש נבדקו עד כה כ – 30,000 ישראלים ללא תשלום וזוהו עשרות חיוביים לנגיף.

 

דו”ח למשרד הבריאות

בעקבות מספר מקרים של תוצאות שגויות (חיובי – כוזב) ערכו מהנדסי סופיה ישראל תחקיר שטח והגישו למשרד הבריאות דוח מפורט אשר ממנו עולה כי במקרים אשר זוהו בטעות על ידי המכשיר הנייד, כחיוביים, בוצע ההליך לא על פי הוראות היצרן. בהמשך לדו”ח למשרד הבריאות, הוחלט בסופיה ישראל על ביצוע ריענון טכנולוגי לדוגמים שכבר עובדים בשטח באמצעות מהנדסי החברה במטרה למנוע טעויות וכן על הקמת קו טלפוני לתמיכה טכנית לטובת הדוגמים המשתמשים בסופיה שמספרו: 054-777-8955

 

פיקוד העורף מגייס דוגמי קורונה עם גישה טכנולוגית 

עוד עלה מהדוח כי קיים מחסור בדוגמי קורונה לאיוש עמדות הדיגום והפיענוח באמצעות מכשירי הסופיה אשר אושרו על ידי ה – FDA ומשרד הבריאות לשימוש על ידי צוותים רפואיים מחוץ למעבדה. לאור המצב, כבר החל פיקוד העורף לגייס עוד דוגמים מכל רחבי הארץ עם גישה טכנולוגית לבדיקות מהירות, במטרה לאייש את העמדות בהן מוצבים מכשירי סופיה ניידים. 

 

הדוגמים החדשים יוכשרו על ידי מהנדסי סופיה ישראל לעבודה עם המכשיר הנייד על בסיס הוראות היצרן של תאגיד קווידל (Quidel) האמריקאי, חברה ציבורית ותיקה ואחת הגדולות בעולם הנחשבת ליצרן מוביל של פתרונות לאבחון מדויק ומהיר של מחלות זיהומיות, לב וכלי דם.

 

בסופיה ישראל הרגיעו:אנחנו מלווים את הדוגמים בשטח. מדובר בטכנולוגיה חדשה המהווה פריצת דרך, בימים הקרובים יכשירו המהנדסים שלנו עוד דוגמים לעבודה עם המכשיר הקטן והחכם הנותן מענה מיידי בזמן אמת, ללא צורך בשינוע דגימות, עבור התחנות שהוקמו על ידי מפקדת אלון של פיקוד העורף ומנהל הרכש (מנה”ר) במשרד הביטחון”. 

 

בדיקות מהירות הן הגשר לחיסון 

עוד הדגישו בסופיה ישראל: “אל דאגה, החולים המאומתים שהתגלו בבדיקה המיידית לא נכנסו לאיי התיירות הירוקים. בדיקות מהירות הן הגשר לחיסון המיוחל עד הגעתו לכלל האוכלוסייה ושימוש מושכל בהן מאפשר לצמצם משמעותית את אחוז הנדבקים ולמנוע סגר שלישי במיוחד בימים טרופים אלו כאשר לדברי משרד הבריאות, מדדי התחלואה מכפילים עצמם. המערך המהיר פועל בהצלחה רבה וכבר קיבלנו פניות מכל העולם להעתיק את המודל.”

 

בכניסות לאיי התיירות פועלים נכון להיום כ – 10 מכשירים ניידים בשלוש תחנות, כל מכשיר יכול לבצע כ – 40 בדיקות לשעה כך שכל שלוש תחנות הבידוק, ביטבתה, בנמל התעופה רמון ובים המלח, יכולות לאפשר לכ – 400 איש להיבדק בשעה עם קבלת תוצאה במקום בתוך 15 דקות. תחנת קיבוץ יטבתה פועלת 24/7 והיא תחנת הבדיקות המהירות הגדולה ביותר בעולם מחוץ לארצות הברית. 

 

הכנסת סופיה לשימוש בארץ נעשתה רק לאחר אישור ה – FDA ותיקוף של מספר חודשים על ידי המעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות וכלל אלפי בדיקות. כאשר מחשבים את רגישות המכשיר בהתייחס לכלל החיוביים המאומתים בבדיקת מעבדה רגילה (PCR) – רגישות של 82.5% (סימפטומטיים 95% ואסימפטומטיים 72%). כלומר בדיקת סופיה לחולים סימפטומטיים בהשוואה לחיוביים מאומתים ב-PCR היא 95%. 

 

יצוין כי בשלב זה, מערך הבדיקות המיידיות, מיועד רק לתושבי האיזור וכל מי שמגיע לאיי התיירות במסגרת עבודה. הנופשים נדרשים להצטייד באישור על בדיקת קורונה שלילית לפני מועד ההגעה.

 

יודגש כי סופיה (Sofia) היא הבדיקה המיידית היחידה שרשומה ופועלת כרגע בישראל באישור משרד הבריאות לשימוש על ידי צוותים רפואיים. ישנן עוד בדיקות מהירות שיכולות לתת מענה ללא תלות במעבדה, אך הן עדיין בתהליכי רישום ותיקוף וכל שימוש בהן מחייב ועדת הלסינקי לביצוע ניסויים בבני אדם.

הגיבו לכתבה

נוקד קפיטל | Noked Capital

נוקד קפיטל | Noked Capital

מידע כללי אתר החברה: www.noked-capital.co.il שם חברה נוקד קפיטל בע”מ שם באנגלית NOKED CAPITAL LTD מספר חברה 514956846 סוג ארגון חברה סוג תאגיד ישראלית חברה

קרא עוד »
דילוג לתוכן